Wszystko o kosmetykach dla dzieci

Najwięcej kosmetyków mają oczywiście kobiety. Z kolei najmniej mężczyźni. Na rynku znajdziemy także kosmetyki dla dzieci, których wybór nie jest wcale taki prosty. Powiedzmy sobie o kosmetykach nieco więcej. Który zestaw kosmetyków dla dzieci (www.bee.pl) wybrać?

Czy nasz niemowlak potrzebuje wielu kosmetyków?

Noworodek w zasadzie nie potrzebuje wielu kosmetyków. Tak naprawdę wystarczy kilka. Muszą to jednak być kosmetyki dla dzieci o bardzo wysokiej jakości. Na początku nie kupujemy zbyt wielu kosmetyków. Jeśli to jest możliwe, to pierwsze preparaty kupujmy w możliwie najmniejszych opakowaniach. Dopiero w momencie, w którym skóra wrażliwa naszego dziecka nie będzie na nie reagowała, to możemy kupić kosmetyki o pojemności nieco większej. Takowe nie tylko wystarczają na znacznie dłużej, ale także mają cenę znacznie bardziej ekonomiczną.

Czym kierować się przy wyborze kosmetyków dla dzieci?

Skóra naszego dziecka jest naprawdę bardzo cienka. Do tego jest niedojrzała oraz ulega łatwo podrażnieniom. Właśnie dlatego kosmetyki dla niemowląt, które się będą z nią stykały, nie mogą mieć w składzie niczego, co by ją podrażniało. Mowa, chociażby o składnikach pielęgnacyjnych silnie działających.

Nikt tak naprawdę o zdrowych zmysłach takich składników nie dodaje do kosmetyków o przeznaczeniu dla niemowląt. Jednak warto stosować zasadę zaufania ograniczonego oraz szukać kosmetyków z atestem, czy też z pozytywną opinią któregoś z badawczych ośrodków. Może to być Instytut Matki i Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Takowe atesty dają gwarancję, że kosmetyki dziecięce są rzeczywiście bezpieczne i to w stu procentach.

W teorii dla dzieci powinien być bezpieczny każdy kosmetyk dziecięcy, który został dopuszczony do użytku, jednak bywa z tym zdecydowanie różnie. Najlepiej pomimo atestów, zapoznajmy się także ze wszelkimi składnikami w danym kosmetyku. W składzie powinny się znajdować w większości składniki naturalne. Chcemy uniknąć tych, które są chemiczne i mogą być niebezpieczne.